Кафедра інформаційних технологій:
спеціальності та спеціалізації, освітні ступені, загальна характеристика

Кафедра інформаційних технологій готує фахівців за такими спеціальностями:

  • освітній рівень «бакалавр»:
    • спеціальність 122 «Комп’ютерні науки»
    • спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія»

Комп’ютерні інженери – це фахівці, які мають фундаментальну і професійну підготовку за трьома складовими на яких базуються сучасні інформаційні технології – програмним, програмованим (апаратним) і мережевим (комунікаційним). Це дозволяє їм вільно почуватися в різних секторах ІТ-індустрії: в області розробки програмних систем, багатоядерних мікропроцесорних систем і програмованих систем на кристалах, бездротових і мобільних систем, розподілених обчислень, мережних комунікацій.

Вміння і компетентності, якими буде володіти випускник за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія»:

  1. Розробка і обслуговування систем і мереж під управлінням Windows, Unix, Linux.
  2. Створення бездротових засобів комунікації, розробка програмних продуктів за допомогою мовних засобів високого і низького рівнів C ++, С #, Assembler, Java, PHP, HTML, XML, MySQL і т.ін.
  3. Підтримка і налаштовування комп’ютерних і сенсорних мереж, Wi-Fi, настроювання й адміністрування мережевого обладнання; програмування в мережах TCP / IP.
  4. Розробка користувальницьких і системних інтерфейсів, апаратних і програмних компіляторів, вбудованих мікропроцесорних систем і додатків на основі технологій програмованої логіки і HDL-мов, спеціальних засобів автоматизації проектування Quartus, Labview та ін., проектування та адміністрування баз даних, технології Big Data (PostgreSQL, MS-SQL, MySQL, NoSQL).;
  5. Програмування мобільних пристроїв під Android, iOS, Windows Phone, конструювання роботів.
  6. Тестування і верифікація програмного забезпечення, навантажувальний і стресове тестування Інтернет-додатків (Qality Assurance, Unit Testing, jmeter).

Випускники з комп’ютерної інженерії користуються значним попитом на сучасному ринку праці. Кафедра готує висококваліфікованих фахівців, здатних впроваджувати ІТ-рішення у різноманітних галузях виробництва на регіональних підприємствах, організаціях та ІТ-компаніях, які спеціалізуються на розробці різних видів прикладного та системного програмного забезпечення для комп’ютерних систем та мереж, а також використання інтегральних та дискретних компонент електроніки, інтернет-технологій тощо.

Хочете стати успішним програмістом? Спеціальність комп’ютерної інженерії дає для цього потужну базу, оскільки дозволяє не тільки освоювати окремі мови і технології, а розуміти їх роботу у взаємодії.

  • освітній рівень «магістр»:
    • спеціальність 122 «Комп’ютерні науки» (Інформаційні управляючі системи та технології).

Активно працюючі студенти до закінчення баклаврату або магістратури мають статті у провідних журналах, доповіді на всеукраїнських і міжнародних конференціях. Крім того, багато випускних робіт студентів спрямовані на реалізацію потенціалу в поліпшенні якості медичного обслуговування населення.

Викладачі кафедри внесли значний вклад у формування українського бренда «черкаський програміст», якого відрізняють високий рівень теоретичної підготовки, творчий підхід до справи й здатність вирішувати важкі нестандартні задачі.

На кафедрі в даний час вирішується досить актуальне завдання побудови системи «школа – ВНЗ – наукові дослідження – індустрія», що забезпечує пошук, профорієнтацію, відбір, додаткове навчання, передпрофесійну і професійну підготовку (включаючи навчання в магістратурі, аспірантурі) висококваліфікованих фахівців в області виробництва програмного забезпечення, які зможуть виконувати функції розробників, дослідників і керівників широкого кола науково-технічних, науково-дослідних та інноваційних проектів.

Випускники кафедри мають кваліфікацію, необхідну для швидкої адаптації до динамічного ринку праці, нарощування майстерності та кар’єрного зростання, набуття провідної ролі в трудових колективах і активної співпраці з професійними співтовариствами за своїм профілем діяльності.

Випущені за останній час кілька сотень обдарованих молодих фахівців кафедри зайняли велику кількість керівних посад в українських і закордонних компаніях-розроблювачах програмного забезпечення, і самі організували компанії, у яких у цей час працюють десятки програмістів.

Контакти: 18000, м. Черкаси,  бульвар  Шевченка 79,  каб. 275.

Телефон: + 047-233-07-59,

E-mail: is_mt@ukr.net