Кафедра програмного забезпечення автоматизованих систем:
наукова діяльність
На кафедрі ПЗАС протягом попередніх років виконувались науково-дослідні роботи за темами:
- «Розвиток теорії моделювання та верифікації складних програмних систем» (державний реєстраційний номер 0118U100479),
- «Використання інтелектуальних інформаційних технологій в управлінні та діагностиці (державний реєстраційний номер 0116U003865)».
- «Використання методів візуалізації в управлінні та діагностиці (державний реєстраційний номер 0113U001695)».
- «Методи та засоби моделювання складних систем з паралелізмом».
На даний момент наукова робота кафедри ведеться за темою «Моделювання та верифікація складних програмних систем» (державний реєстраційний номер 0122U001882), яка включає наступну проблематику досліджень:
- Методологічні та інструментальні засоби імітаційного моделювання програмних систем з паралелізмом (доц. Супруненко О.О., доц. Онищенко Б.О., ст.викл. Гребенович Ю.Є.).
- Розвиток теорії мультиагентних систем та її застосування у прикладних задачах технологічного спрямування (доц. Ярмілко А.В., доц. Мисник Б.В.).
- Розвиток технологій віртуальної реальності для технологічних та навчальних задач (ст.викл. Гук В.І., доц. Супруненко О.О.).
- Криптографічні методи підвищення комунікаційної безпеки у комп’ютерних мережах (доц. Ярмілко А.В.).
- Проблеми алгоритмічної складності та методи підвищення ефективності алгоритмів (викл. Порубльов І.М.)
- Технологічні та інформаційні аспекти програмного забезпечення для підтримки навчального процесу в сучасних умовах (доц. Онищенко Б.О., викл. Блакова О.А., викл. Порубльов І.М.)
Одним із провідних напрямків роботи колективу кафедри є залучення студентів до науково-дослідної роботи в рамках формування дослідних груп під керуванням викладачів кафедри. За тематикою кафедри виконуються розрахункові та курсові роботи студентів, результати заслуховуються на науково-практичних конференціях в рамках Днів студентської науки, а також на всеукраїнських та міжнародних наукових фахових конференціях. Участь студентів у науково-дослідній роботі дозволяє (підвищити рівень вмотивованості студентів у освоєнні фаху, набутті практичних навичок з обраної спеціальності, зорієнтувати їх на вимоги сучасного ринку праці).
Публікації викладачів кафедри ПЗАС зі студентами, магістрантами, аспірантами
Також на кафедрі постійно діє міжкафедральний науково-практичний семінар «Проблеми паралельних обчислень». Семінар проводиться для представлення та обговорення наукових досягнень в області паралельних обчислень студентів, магістрантів, аспірантів та молодих науковців факультету. Організаторами семінару є доценти кафедри к.ф.-м.н. Онищенко Б.О., к.т.н. Супруненко О.О. та старший викладач Гребенович Ю.Є.
Викладачі кафедри щороку долучаються до організації міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні моделюючі технології, системи та комплекси» (ІМТСК), яка проводиться на факультеті ОТІУС, беруть активну участь у її роботі разом зі студентами та магістрантами спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».